Antalya Asansörlü Evden Eve Nakliyat

Antalya Asansörlü Evden Eve Nakliyat

Asansörlü nakliyat araçları gelişen teknolojinin sağladığı, nakliyat işlerinin kolaylaşmasında büyük faydalar sağlayan araçlardır. Asansörlü nakliyat araçlarının genellikle arka kapaklarında bulunan bir mekanizmanın zemine kadar inerek buradan tekerlekli taşıma sistemleri ile getirilen eşya veya diğer malzeme asansör ile aracın kasasına kadar yükselerek malzemelerin altındaki tekerlekli düzenekler kullanılarak araç kasasının en iç taraflarına kadar sorunsuz olarak ve kolayca taşınabilmektedir.

Asansörlü Nakliyat Araçlarına Eşyalar Nasıl Taşınmaktadır?

Asansörlü nakliyat araçlarının asansörüne getirilen ürün alındığı yerden getirilirken bazı araçlar kullanılabilmektir. Bu araçların koliler veya koniler halinde bir araya getirilmiş olan ağır yükteki malzeme veya eşyaların altından geçirilecek uzun demir bağlantıları bulunmaktadır. Bu uzun ve eşyaların altındaki düzeneklerin içine girerek eşyaların taşınmasını sağlayan demirler eşyaların altındaki sağlam malzemeden yapılmış ve eşyaların bu makineye yüklenebilmesi için tasarlanmış düzeneklere girdikten sonra asansörlü özelliği sayesinde yükselerek eşyanın yerden temasını kesmekte ve taşınabilir duruma getirmektedir.
Böylece çok ağır malzeme veya eşyalar bile eğer bu makine ile taşınabilmesi için şartlar uygunsa kolayca asansörlü nakliyat araçlarının park ettiği yere kadar götürülmektedir. Bu makineler dört tekerlekli ve motorlu vasıtalardır. Bu nedenle yüklendikleri ağır yüklerle birlikte asansörlü nakliyat araçlarının arka tarafındaki asansöre kadar gidebilmektirler. Hatta bunlardan bazılarının boyutları uygun olduğunda asansörlü nakliyat araçlarının asansörüne yükle birlikte bindirilerek aracın kasasının seviyesine yükseltildiği ve kasanın seviyesine gelince de taşıyıcı makine üzerindeki yükle birlikte araç kasasının arka tarafına kadar giderek üzerindeki eşyayı veya malzemeyi bırakabildiğini söyleyebiliriz.
Tekerlekli bu makinelerin demir çıkıntılarının eşyaların altındaki düzeneklere girdikten sonra asansörlü nakliyat araçlarına bindirilmeden sadece eşyanın asansörlü nakliyat aracının asansörüne koyulabilmesi için malzemenin veya eşyanın altında bulunan düzeneklerin de tekerlekli olması gerekir. Çünkü asansörlü nakliyat araçların asansörüne tekerleksiz düzeneklerle koyulan ağır yükler aracın kasa seviyesine ulaşmasıyla kasanın arka taraflarına götürülmesi mümkün olmayacaktır. Bu nedenle altındaki düzeneği tekerleksiz olan yüklerin taşınma işlemleri zorlaşmaktadır.

Asansörlü Nakliyat Araçlarının Başka Kullanım Alanları ve Yöntemleri Nelerdir?

Asansörlü nakliyat araçları taşımacılığın yapılabildiği her alanda kullanılabilir. Üzerinde bulunan asansör bir engel vasıtası değildir. Aynı zamanda kısıtlayıcı etkiye sahip bir özellik de değildir. Asansörlü nakliyat araçları olduğu için sadece belirli ürünlerin taşınması gerekir diye bir şart bulunmamaktadır. Asansörü sadece gerekli olduğu hallerde kullanılmaktadır. Örneğin insan gücü ile taşınabilen ve hafif malzemelerin taşınmasında bu asansörlerin kullanılması hem gereksiz hem de anlamsızdır. Bu gibi durumlarda asansörlü nakliyat araçlarını kiralamış olmamı bize dezavantaj değildir. Bir engel de oluşturmaz. Zaten asansör sistemi kamufle edilebilen ve gerekli olduğunda aktif hale gelerek araç kasasının altından uzanarak çıkan bir sistemdir.
Asansörlü nakliyat araçlarını başka ne tür yöntemlerle kullanabiliriz diye düşündüğümüz zaman diğer nakliyat araçlarının kullanılabildiği tüm nakliye işlerinde kullanabiliriz. Çok yüksek katlı binalardan gerektiğinde vinç yardımı ile indirilen eşya veya malzemelerin aracın asansörünün bulunduğu zemine kadar bu vinçlerle indirilerek daha sonra ki aşamada az önce belirttiğimiz işlemler gerçekleştirilerek araçlara yüklenmesi mümkündür.

Asansörlü Nakliyat Araçlarını Her Yerde Kullanabilir miyiz?

Araçların ait olduğu firmanın verdiği hizmetin potansiyeli ve kapasitesi dikkate alınarak cevaplanabilecek bu soru için verilecek en makul cevap siz eşyanızı veya ürünlerinizi nereye taşımak istiyorsanız kiralamak istediğiniz asansörlü nakliyat firmasını bu kapsamda arayın. Mutlaka aradığınız kapasitede araçlara sahip ve taşınmak veya eşyalarınızı taşımak istediğiniz yere çalışan bir asansörlü nakliyat firması bulacaksınızdır. Eğer bildiğiniz iyi bir asansörlü nakliyat firması yoksa arama motorlarından yararlanarak asansörlü nakliyat firması bulabilirsiniz.

Ofis & Büro Taşımacılığı

Taşınma işlemlerinin hepsi yorucu ve düşündürücü konulardır. Ofis Taşıma evraklardan, masa, koltuk ve bilgisayar ağlarının komple taşınmasından oluştuğundan son derece dikkatle ele alınması gereken bir taşıma biçimidir.Bu iş için kurulmuş özel Ofis Taşıma firmaları ve uzman elemanları sayesinde iş programıyla kısa sürede toplanma ve nakil işlemleri başlar.
Çalışma programlarında öncelikle özel evrak ve belgelerin ofis sahibi veya yetkilisi tarafından toplanması ve kaldırılması istenebileceğinden, geri kalan işlemler sırasıyla sökmelerle başladığı montaja uygun numaralandırıldığıdır. Bilgisayar ve kablolar düzenli olarak toplanıp, zarar görmeyecek kutuların içerisine yerleştirilerek üzerine numaralandırma uygulandığı, bağlantı kabloları ve aparatlarının da aynı kutuda toplandığı gözlenmiştir. Ofis Taşıma personeli ofis içindeki mobilya ve dolapları da daha rahat taşıyıp zarar görmemeleri açısından vidalı yerlerinden sökerek, uygun bez ve çarşaflarla sararak çizilme ve yırtılmaya karşı önlem aldıkları, bantla yapıştırmak sureti ile yine numaralandırdıkları bilinmektedir.
Asansörle veya merdivenle inilip çıkılma durumu göze alınarak bütün eşyalar açılmayacak ve dağılmayacak şekilde toplanmıştır. Ofis Taşıma ev eşyası kadar kalabalık eşya grubundan oluşmadığından daha kısa sürede olabileceği düşünülmektedir. Fakat büyük ve geniş çalışan ve oda sayısı fazla olan ofislerde taşınma süresi ve zamanı da uzun süreceği unutulmamalıdır. Ofis Taşıma çelik kasa taşınmasında da çeşitli yük kaldırıcı veya kalın halatlarla bağlama yoluyla ofisten alıp önce taşınacak kamyona, sonra da yeni ofise taşıma programı uygular.
Zamanın büyük kısmını çalışarak ofis ortamında geçiren birçok insanın günlük ihtiyaçları için kullandığı buzdolabı, bulaşık makinesi ve televizyon olabileceği ve bunlarında sökülüp uygun şartlarda taşınabileceği düşünülürse epey zor ve zahmetli bir süreçle karşılaşmak mümkündür. Ofis Taşıma çelik üstü kapılı kamyon kasalarla yapılması uygun görülüp yaz kış taşımacılığa uygundur. Çalışan personel, iş için elverişli olup olmadığına dair ön bilgilerle ve gerekli evraklarla tespit edilip, güven teşkil eden insanlardan oluşur.
İnsanların birçok değerli veya kıymetli eşyalarını görüp kötü düşünce ile ele geçirmeleri firmayı ve müşteriyi zora sokacağından haklarında olumlu sonuç alınanlar uzun süreli iş imkânına sahip olmaktadır. Ofis değiştirme de sökülüp taşınan eşyalar yeni ofise aynı titizlikle taşınırken daha önceden numaralandırılan sıra takip edilir. Ofis Taşıma karışıklığa meydan vermemek için sırasıyla taşıyıp kurulumu yapar. Çalışan personelin her konuda bilgisi olma şartı burada çok önemlidir. Elemanların, elektrik, marangozluk ve tesisat işlerinden anlayabilme özellikleri sayesinde, sökülen bütün eşyalar yerlerine uygun konulup montajı yapılarak kullanıma hazırlanır.
Dolap ve masa kurulumunda sallanıp düşme tehlikesi yaşanmaması açısından sabitleyici konularak zeminler düzlenebilir. Ayrıca beyaz eşyaların montajı da aynı titizlikle yapılarak kullanıma hazır hale getirilir. Ofis Taşıma kalabalık cadde ve sokaklarda taşınma işlemini insanların mağdur olmaması açısından mesai saatleri dışında veya pazar günleri yaparak, diğer ofislerin ve insanların etkilenmemesi amaçlanır. Önceden eksper tarafından yapılan kontrol sonucu uygun araç ve kişi gönderilen taşıma alanına, belli saatlerde yapılabileceği bilgisi verildiği takdirde daha pratik ve seri çalışma programı uygulatılmış olur.
Yoğun ve yorucu olan taşıma ve tekrar kurulum, Ofis Taşıma firmalarının her ne kadar işi olsa da zor ve stres yaratan bir süreçtir. Müşterinin karakteristik özelliği eşyalara zarar gelebilir düşüncesi, taşınma esnasında oluşabilecek kazalar, çalışan personele ve firmaya birçok sorumluluk yüklemektedir. Firmalar bunun için müşteri ile aralarında maddeler halinde hazırlanmış bir sözleşmeyi karşılıklı okuyup imzalayarak, olumsuzluklara karşı bir nevi önlem almış olurlar.
Ofis Taşıma önceden paranın yatırılıp faturanın alınması ile yapılabildiği gibi taşınma sonunda fatura kesilip paranın ödenmesi şeklinde de olabilmektedir. Müşteri ekstra durumlarda çalışanlara bahşiş olarak bir miktar para verebilir veya gün içinde yemek, çay ve tatlı gibi ikramlarda bulunarak jest yapmış olur.
                            www.antalyaborabeynakliyat.com    www.borabeynakliyat.com
istanbul ofis taşıma hizmetleri

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Antalya Şehirler Arası Nakliyat 0532 13 53 42

Antalya Şehiriçi Evden Eve Taşımacılık 0542 651 50 42

Evden Eve Asansörlü Taşımacılık Antalya 0542 651 50 42 || 0242 346 50 42